ALİAĞA TİCARET ODASI'NDAN DİJİTAL EHLİYET HİZMETİ

ALİAĞA TİCARET ODASI'NDAN DİJİTAL EHLİYET HİZMETİ
07.12.2021
  •  A 

 

 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO), İl Odaları bünyesinde gerçekleştirilen Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) hizmeti yetkisini aldı. Artık bu işlemler Aliağa Ticaret Odası’nda gerçekleştirilebilecek.

Yük veya yolcu taşıma sektöründe dijital ehliyet olarak anılan sayısal takograf kartı hizmeti yalnızca il merkezlerinde, il odalarında karşılanıyordu. Taleplerimiz doğrultusunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile artık ALTO’da da bu hizmet verilmeye başlandı. ALTO bünyesinde gerçekleştirilecek olan hizmet kapsamında işletmelerin, sayısal takograf için il merkezlerine gitmelerine gerek kalmadı.

‘İl merkezine gitmeye gerek kalmadı’

ALTO Başkanı Ömer Ertürk, “Lojistik ve servis işiyle iştigal eden üyelerimize hizmet vermek için bir süredir talep edip yakın takibini gerçekleştirdiğimiz, sayısal takograf yani dijital ehliyet ile ilgili talebimiz TOBB ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız nezdinde kabul görerek izinlerini almış bulunmaktayız. Sayısal takograf kartının yenilenmesi ve alınması bundan önce yalnızca il odaları tarafından gerçekleştirilmekteydi ve üyelerimiz bu hizmeti alabilmek için zaman ve emek kaybına uğruyorlardı.  Zamanın en önemli sermaye haline geldiği günümüz ekonomisinde hayata geçirdiğimiz bu hizmet ile üyelerimize büyük kolaylık sağlamış olduk.  Oda olarak girişimlerimiz sayesinde artık bölgemizde bu konuda faaliyette bulunan tüm üyelerimiz veya üyemiz olmayan işletmeler sayısal takograf işlemlerini yani dijital ehliyet yenilemelerini odamızda yapabilecekler. Bu vesileyle, başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Yönetim Kurulumuza, Meclis Üyelerimize ve Meslek Komitemize teşekkür ediyor, yeni hizmetimizin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek duygularını paylaştı.

Detaylı Bilgi İçin: Sayısal Takograf Kart Başvuruları Nasıl Yapılır?