KOSGEB

Odamız ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında 2005 yılında imzalanan protokolle, KOBİ’ lerin rekabet güçlerinin geliştirilerek, ulusal ve uluslararası pazarlardaki paylarının artırılmasına destek sağlanması amaçlanmıştır. Bu çerçevede bölgemizde faaliyet gösteren KOBİ’ leri, KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirmek ve KOSGEB’in sağladığı hizmetlere Odamız üyelerinin erişimini kolaylaştırmak amacıyla, “Aliağa KOSGEB Temsilciliği” faaliyete geçirilmiştir.

Bu tarihten itibaren Aliağa’daki KOBİ’lerimizin sırası ile KOSGEB veri tabanına kayıt, KOBİ analizleri ve değerlendirme çalışmaları yapılmıştır. Böylece işletmelere aşağıda başlıklar halinde verilen “Hibe Destekleri” ve bankalarla yapılan protokoller çerçevesinde, “ KOSGEB Kredi Faiz Destekleri”nden de faydalanabilme olanakları sağlamaktadır.

KOSGEB Temsilciliğimizde Yapılan işlemler:

  • Destekleme süreci,
  • Destek izleme süreci

İle KOSGEB destekleri bilgilendirme hizmeti verilmektedir.

Kurum internet sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine Katılabilmek İçin

www.kosgeb.gov.tr ‘den e – devlet şifresi ile online başvuru yapılması gerekmektedir.

TÜM VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE; KOSGEB DESTEKLERİ ÜCRETSİZ ve ARACISIZ VERİLMEKTEDİR!

KOSGEB Faaliyet ve destek programları ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri www.kosgeb.gov.tr adresinden, 444 1 567 KOSGEB Çağrı Merkezi ve KOSGEB İl Müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

Bilgi için;

Seçil Şahin

Eğitim ve Sosyal Hizmetler Memuru

Telefon: 0232 655 1991 Dahili: 5

Faks: 0232 616 6772

egitim@alto.org.tr