ALTO’DAN İŞ YERİNDE DUYGU YÖNETİMİ EĞİTİMİ

ALTO’DAN İŞ YERİNDE DUYGU YÖNETİMİ EĞİTİMİ
30.04.2019
  •  A 

Üyelerinin iş hayatındaki başarılarına destek olmak amacıyla, ihtiyaç duyulan alanlarda eğitim hizmeti vererek, üyelerinin bilgi ve becerilerini geliştirmeyi amaçlayan Aliağa Ticaret Odası, çalışanlara yönelik  ‘İş Yerinde Duygu Yönetimi’ eğitimi düzenledi.

Aliağa Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğr. Gör. Berrin Yangınözü tarafından uygulamalı ve teorik olarak gerçekleşen eğitime aktif olarak katılımda bulunan katılımcılar iş ortamında duygu yönetimi gereklilikleri konusunda bilgi sahibi oldular.

Çalışanların İletişim becerilerini geliştirmek, kişiler arası ilişkilerde yaşanan iletişim kazalarını, geçimsizlikleri aza indirmek, huzursuzluğun iş maliyetine olan olumsuz etkisini azaltmak, iş verimini ve iş doyumunun yükseltilmesinin amaçlandığı eğitimde katılımcıların; iletişim becerini iyileştirebilecek, ekip çalışması becerilerini geliştirecek, iş doyumunu artıracak ve daha verimli çalışabilmelerini sağlayacak noktalara değinildi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğr. Gör. Berrin Yangınözü eğitimin ilk oturumunda; Duygu paylaşımı- Giriş, İletişim nedir? Etkin iletişim nedir? Etkin iletişimi olumsuz etkileyen faktörler nelerdir? İletişim bariyerleri, Psikolojik faktörler, Fiziksel faktörler, Nasıl iletişimi tıkayan mesajlar veriyoruz? Davranış penceresi, Dinleme becerileri, Aktif dinleme Ben mesajları verme konularındaki bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Yangınözü, öğleden sonraki oturumda ise, Duyguları tanıma ve Duygu Yönetimi-Duyguların ABC si- Uygulama, Duygu ifadelerini kullanabilme ve Beden Dili, Sorun tanıma ve sorun çözme, Kaybeden yok yöntemi-KAZAN/KAZAN BAKIŞ AÇISI, Kişisel çatışma nedir, Kişilerarası çatışmalar (sebepler ve başa çıkma yöntemleri) Gruplar arası davranışlar ve çatışmalar Çatışma ve insan İlişkileri Çatışma Kaynakları konularında katılımcılara ayrıntılı bilgiler verdi.

Eğitim, katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

Önümüzdeki günlerde düzenlenecek eğitimlere ulaşmak için https://alto.org.tr/tr/yazi/2138-altoda-2019-yilinda-duzenlenecek-mesleki-ve-kisisel-gelisim-egitimleri adresini tıklayabilirsiniz.

  • ALTO’DAN İŞ YERİNDE DUYGU YÖNETİMİ EĞİTİMİ
  • ALTO’DAN İŞ YERİNDE DUYGU YÖNETİMİ EĞİTİMİ