Aliağa’nın Losjistik Yapısı Logıtrans Lojistik Fuarı İle Tanıtıldı

Aliağa’nın Losjistik Yapısı Logıtrans Lojistik Fuarı İle Tanıtıldı
22.11.2012
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası(ALTO) üye firmaları Ege Gübre, Egelim Lojistik ve Latek Lojistik ile birlikte 17 ülkeden 200’e yakın katılımcının olduğu İstanbul’da gerçekleşen Logitrans Lojistik Fuarına katıldı.

Aliağa’da faaliyet gösteren firmalar konu Aliağa’nın tanıtımı olduğunda daha hassas davranmalılar

ALTO Başkanı Adnan Saka fuara katılım konusunda kendilerini destekleyen 3 firmaya teşekkür ederken, Aliağa’da faaliyet gösteren ve Aliağa lojistik ve liman yapısının tanıtılmasına katkı sağlamayan diğer firmaların ilerleyen süreçte konu Aliağa olduğunda daha hassas davranması gerektiğini belirtti. Logitrans Lojistik Fuarının uluslararası bir etkinlik olduğunun altını çizen Başkan Saka: “Biz Oda olarak Aliağa’nın tanıtılması, Aliağa ekonomisinin ve ticari hayatının düzenlenmesi için yoğun çaba içindeyiz. Fuarda, yüzde 49’u Ürdün’den Yeni Zelanda’ya uzanan katılımcı ülkeler arasında Almanya’dan 33, İtalya’dan 22, Avusturya’dan 15 dev firma yer aldı. Böyle bir fuarda Aliağa’nın daha etkin tanıtılması gerektiğine inanıyoruz. Dolayısıyla uluslararası bu firmaların gösterdiği aynı çabayı Aliağa’da faaliyet gösteren firmalardan da bekliyoruz. Sonuçta onların gücü, bizim gücümüz olacaktır. Ancak ülkemiz sınırlarında bile düzenlenen bir uluslararası fuara katılım konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Aslında Aliağa’nın, şu an itibariyle, dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen uluslararası fuarlara davet edilir konumda olması gerekmektedir. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, üzerimize düşeni yapmaya ve üyelerimize en etkin şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. İnanıyoruz ki Aliağa hakkettiği yerlere, bizlerin, yerel yönetimlerin, Aliağa’da faaliyet gösteren firmaların çalışmalarıyla ve Aliağa halkının desteğiyle gelecektir” dedi.

Fuar Aliağa Lojistik Sektörünü Olumlu Etkileyecektir

Logitrans Lojistik fuarına katılmalarına destek olduğu için ALTO’ya teşekkür eden Aliağa merkezli Egelim Lojistik firma sahibi Kemal Erim: ”Fuardan beklentimiz Aliağa lojistik sektörü ile limanlarının tanıtılması yönündeydi. Nitekim fuar bu anlamda oldukça verimli oldu. Fuarda yaptığımız tanıtımlar ve ikili görüşmeler ile elimizden geldiğince Aliağa’nın lojistik ve liman yapısını anlatmaya çalıştık. Başarılı da olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Fuar Beklentilerimizden Fazlasını Karşıladı

Aliağa’da son yıllarda etkinliğini artıran Latek Lojistik İzmir Bölge Sorumlusu Barış Adanalı da Logitrans Lojistik Fuarına ilişkin görüşlerini aktarırken: ”Fuar beklediğimizden çok daha verimli geçti. Daha önce farklı lojistik fuarlarına da katıldık anca bu fuar öncekilerden etkili oldu. Daha etkili olmasının nedeni katılımcıların tamamı sektörün içinden gelen profesyonel firmalar. Biz Latek Lojistik olarak fuar süresince 60 civarı ikili görüşme yaptık. Yerli ve yabancı yeni acentelerle tanışma ve yeni işbirliği kurma olanaklarımız oldu. Fuardan sonra geri dönüşler başladı, dolayısıyla mutluyuz” dedi.

İkili Görüşmeler Limanımız Açısından Oldukça Verimli Geçti

Logitrans fuarın uluslararası bir organizasyon olmasının ve etkinliğinin beklentilerini karşıladığını ifade eden Ege Gübre Limanı Genel Müdür Yardımcısı Usluhan Algür:”Olumlu sonuçlanmasını beklediğimiz 20 civarında ikili görüşme yaptık, limanımızın uluslararası etkinliğini anlatmaya çalıştık. Aynı zamanda Aliağa’nın da tanıtılmasına elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalıştık” dedi.

Haber Fotoğrafları:

Ege Gübre – Usluhan Algür – İkili Görüşme

ALTO Stand Foto

ALTO Stand Foto 1

Egelim Lojistik – Kemal Erim – İkili Görüşme

Egelim Lojistik – Kemal Erim – İkili Görüşme 1

Latek – Barış Adanalı – İkili Görüşme

ALTO İkili Görüşme Foto