ALTO’DAN ÜYELERİNE İNGİLİZCE EĞİTİM DESTEĞİ

ALTO’DAN ÜYELERİNE İNGİLİZCE EĞİTİM DESTEĞİ
10.11.2022
  •  A 

 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ile İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu arasında, 2 yıldır devam eden Oda üyeleri ve birinci derece yakınlarına indirim uygulanmasına ilişkin protokol yenilendi.

Yenilenen protokole göre, Aliağa Ticaret Odası üyeleri ve birinci derece yakınları, İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu tarafından verilen dil eğitimlerinden indirimli olarak faydalanabilecek.

İmzalanan protokol kapsamında yeni kayıtlar için kurumun kendi uygulayacağı indirim oranlarına ek olarak yüzde 10 indirim uygulanacak.

Protokolün detayları ise şöyle: “7-11 yaş yaz ve güz dönemi (156 saat) yüzde 10 indirim, 11-15 yaş yaz ve güz dönemi (200 saat) yüzde 10 indirim, yetişkin (16 yaş üstü, 300 saat) yüzde 10 indirim yapılacak.”

ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Oda olarak üyelerinin çeşitli alanlardaki ihtiyaçlarını karşılamalarında destek olmak için protokoller imzaladıklarını söyledi.

İletişimin en üst seviyede kullanıldığı günümüzde dünyadaki gelişmeleri takip edebilmek adına en azından evrensel bir dil olan İngilizceyi, hatta yanında imkan varsa diğer yabancı dilleri öğrenmenin önemine değinen Başkan Ertürk, “Bu düşünceyle İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu ile eğitim iş birliği protokolümüzü yeniledik. Bu iş birliğinin iki kuruma ve protokolden faydalanacak üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.