İŞ YAŞAMINDAKİ KADINLAR SEMİNERDE BULUŞTU

İŞ YAŞAMINDAKİ KADINLAR SEMİNERDE BULUŞTU
17.08.2022
  •  A 

 

Aliağa Ticaret Odası, Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonuyla; kadınların iş yaşamında karşılaştığı sorunlara çözüm önerilerinin getirilmesi, kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve girişimcilik kavramının anlatılması amacıyla seminer düzenledi.

Uzman Klinik Psikolog Buket Güven’in verdiği “Kadınların İş Hayatında Karşılaştığı Sorunlar” konulu seminerde girişimci ve çalışan kadınlara iş hayatında karşılaşabilecekleri sorulara yönelik çözüm önerileri getirildi. Seminere Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zeynep Öner, Genel Sekreter Sezen Akyıldız Gürgen ve kadın girişimci ve çalışanlar katıldı.

Düzenlenen seminerin açış konuşması Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kuru Başkanı Ömer Ertürk tarafından yapıldı. Kadın girişimci sayısının artmasının hem şehir hem de ülke ekonomisine çok önemli katkılar sağlayacağını belirten Ertürk, bunu gerçekleştirmek amacıyla çalıştıklarını söyledi. Aliağa’nın kadın girişimciliği konusunda çok önemli potansiyele sahip olduğunu kaydeden Başkan Ertürk, bu noktada Aliağa Ticaret Odası olarak uzun yıllar KOSGEB iş birliği ile kadın girişimcilere sundukları Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin kadınların iş fikirlerini hayata geçirmede son derece olumlu sonuç verdiğini ifade etti.

Uzman Klinik Psikolog Buket Güven verdiği seminerde kadın girişimcilere iş hayatında karşılaşabilecekleri sorunlara yönelik çözüm önerilerinde bulundu. Güven ayrıca, kadın girişimcilere hedefe ulaşmak için yapılması gerekenler, kişilik özellikleri, toplumsal rol, stresle başa çıkma yöntemleri ve motivasyon hakkında bilgiler verdi.

  • İŞ YAŞAMINDAKİ KADINLAR SEMİNERDE BULUŞTU
  • İŞ YAŞAMINDAKİ KADINLAR SEMİNERDE BULUŞTU
  • İŞ YAŞAMINDAKİ KADINLAR SEMİNERDE BULUŞTU