ALİAĞALI GENÇLERE MESLEKİ EĞİTİM VE MYK BELGESİ FIRSATI

ALİAĞALI GENÇLERE MESLEKİ EĞİTİM VE MYK BELGESİ FIRSATI
21.01.2022
  •  A 

 

Aliağa Ticaret Odası ile Aliağa Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi ve kent genelinde iş arayan vatandaşlara mesleki eğitim verilerek mesleki yeterlilik belgesi almaları amacıyla protokol imzalandı.

Aliağa’da nitelikli insan gücünün yetiştirilmesini amaçlayan proje; makine bakım alanını meslek edinmek isteyen veya makine bakım alanında eğitim almış ancak belgesi olmayan kişilerin herhangi bir ücret ödemeden bu belgeyi alması için; eğitim almaları, sınava girmeleri ve belge almaları avantajlarını kapsıyor.

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite mezunu olan kişiler başvurabilecek ve eğitim süresi günde 8 saat olmak üzere 5 gün boyunca toplam 40 saat olacak. Eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar daha sonra makine bakım alanında mesleki yeterlilik sınavına girerek sınavda başarılı olmaları halinde yine ücret ödemeden belgeyi almaya hak kazanacaklar.

Makine Bakım alanında mesleki eğitim ve belgelendirme sürecini kapsayan projeye katılmak isteyenlerin, başvuru ve detaylar için Aliağa Ticaret Odası iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 

Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin:

02326551991 Dh.5

Seçil Şahin

Eğitim ve Sosyal Hizmetler Memuru