Aliağa Bilim Şenliği Başladı

Aliağa Bilim Şenliği Başladı
16.09.2021
  •  A 

 

Aliağa’da TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında ‘Aliağa Bilim Şenliği; Sanayinin Kalbinde Bilim’ etkinliği başladı.

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde 16-17 ve 18 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek bilim şenliğinin açılış törenine Aliağa Ticaret Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk ve Meclis Başkanı Adnan Saka katılım sağladı.

ALTO'DAN BİLİME DESTEK

Eğitime ve gençlere verdiği destekle öne çıkan Aliağa Ticaret Odası, öğrencilerin, velilerin, toplumun ve eğitimin tüm paydaşlarının bilimle buluştuğu şenliğe katkı koyan kurumlar arasında yerini aldı. Açılış töreninde Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, kurum olarak sağladıkları katkılardan dolayı ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk’e plaket takdim etti.

 Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanında düzenlenecek bilim şenliğinde FeTeMM, Robotik Kodlama, 2023 Vizyonu temasını içeren şenlikte öğretmen öğrenci iş birliğinde hazırlanan bilimsel projeler üç gün boyunca sergilenecek.   

Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Belediyesi, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aliağa Ticaret Odası, Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği, Erşan Gıda, Hampton by Hilton, Hotel Etap Altınel, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Uşak Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi tarafından desteklenen şenliğin açılışı 16-17-18 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

46 BİLİMSEL ATÖLYE SERGİLENECEK

Öğrenciler ve bölge halkı arasında bilime karşı farkındalık oluşturmak, bilim kültürünün topluma yayılmasını sağlamak ve yeni kuşağı bilime özendirmek amacıyla düzenlenen şenlikte çeşitli atölyeler, etkinlikler ile söyleşiler gerçekleştirilecek. 80 kişilik proje ekibi, 30 rehber, 4 konuşmacı ve 30 görevli öğrencinin yer alacağı şenlikte birbirinden değerli 46 bilimsel atölye katılımcılar için sergilenecek.

BİLİMSEL SERGİLER 3 GÜN BOYUNCA ZİYARETE AÇIK OLACAK

Şenliğe; Öğretim üyeleri, İzmir’in farklı ilçelerinden öğretmen ve üniversite öğrencileri katılım sağlayacak. Üç gün boyunca 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek; söyleşiler, geç istasyonları, sergi, konser, bilim şov, bilimsel etkinlikler ve çeşitli oyunlar şenliğe renk katacak. Bilim şenliği 16-17 Eylül tarihlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında tüm öğrencilere; 18 Eylül Cumartesi günü ise salgın önlemleri alınarak tüm vatandaşlara açık olacak.

  • Aliağa Bilim Şenliği Başladı
  • Aliağa Bilim Şenliği Başladı
  • Aliağa Bilim Şenliği Başladı