ALTO’DAN FIRINCILARA HİJYEN EĞİTİMİ

ALTO’DAN FIRINCILARA HİJYEN EĞİTİMİ
29.07.2019
  •  A 

Üyelerinin iş hayatındaki başarılarına destek olmak amacıyla, çeşitli alanlarda eğitim hizmeti veren Aliağa Ticaret Odası üyelerinin yasal zorunluluklarını da yerine getirebilmeleri için eğitim ve sınav organizasyonları düzenlemeye devam ediyor.

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası (İESOB) işbirliğinde Aliağa'daki fırınlarda ekmek üretimi, dağıtımı ve satışı aşamalarında görev yapan personel ve iş yeri sahiplerine “Ekmek Hijyen Eğitimi” düzenledi. Eğitim sonucunda yapılan sınavda başarı sağlayan katılımcılar Ekmek Hijyen Belgesi almaya hak kazandı.

Aliağa Ticaret Odası, Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği hükümleri kapsamında ekmek üretimi, dağıtımı ve satışında çalışanlara yönelik olarak Ekmek Hijyen Eğitimi gerçekleştirdi.

Aliağa Ticaret Odası M. Ender Özer Seminer Salonu’nda düzenlenen, açış konuşmasını Aliağa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Levent Yönten’in yaptığı ve 30 kişinin katılım gösterdiği eğitimde İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Gıda Birim Müdürü Yusuf Vangöl’ün sunumunun ardından katılımcıları sınava tabi tuttular. Gerçekleştirilen sınavda başarıya ulaşan katılımcılar, Ekmek Hijyen Belgesi almaya hak kazandılar.

Eğitimde; el yıkama, maske ve bone kullanımı, temizlik ve dezenfeksiyon maddelerinin kullanımı başta olmak üzere hijyen ve sanitasyonla ilgili genel tanımlar, gıdalardaki zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar, personel, iş yeri ve ekipman hijyeni, temizlik ve dezenfeksiyon, fırınlarda HACCP ve iyi hijyen uygulamaları, gıda enfeksiyonu ve zehirlenmeleri ile ekmek ve ekmek çeşitleri mevzuatı gibi konular anlatıldı.

  • ALTO’DAN FIRINCILARA HİJYEN EĞİTİMİ
  • ALTO’DAN FIRINCILARA HİJYEN EĞİTİMİ
  • ALTO’DAN FIRINCILARA HİJYEN EĞİTİMİ