ALİAĞA’DAN ENFLASYONLA MÜCADELEYE TOPYEKÜN DESTEK

ALİAĞA’DAN ENFLASYONLA MÜCADELEYE TOPYEKÜN DESTEK
17.10.2018
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası, Hükümetin açıkladığı "Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı" çerçevesinde başlatılan indirim kampanyasına destek verdi.

Hükümetin açıkladığı "Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı" kapsamında Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk basın açıklaması yaparak üyelerine kampanyaya destek çağrısında bulundu.

Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Erdem, Meclis Başkan Vekili Yüksel Tezcan, Yönetim Kurulu Üyeleri Abbas Gidici, Şaban Atalan, Dr. Y. Kemal Aygün ve Meclis Üyesi Orhan Ulaşzade’nin katılım sağladığı basın toplantısı; Aliağa Ticaret Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, yaptığı basın açıklamasında Hazine ve Maliye Bakanlığının hazırladığı enflasyonla mücadele programını desteklediklerini belirtti. Başkan Ertürk, "Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağan dışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift hanelere çıkmıştır. Artan enflasyon, hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi de maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Firmalarımızı etkileyen faizleri düşürmenin ana etkeni, görünen enflasyonu aşağıya çekerek hem vatandaşlara hem ülkeye hem de sanayicilere destek olacağı kanaatindeyim. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan enflasyonla mücadele programını önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi, ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir” dedi.

Enflasyonla mücadelenin işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadele olduğunu belirten Başkan Ertürk, "Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekün bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimizi tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadele de netice alacağımızı eminiz” diye konuştu.

Firmaların ve milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inandıklarını vurgulayan Başkan Ertürk, " Biz de, Aliağa Ticaret Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Aliağa olarak gereken fedakarlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasında ki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız” ifadelerini kullandı.

Enflasyonla_Mcadele_Basn_Aklamas

Enflasyonla_Mcadele_Basn_Aklamas-3