ERTÜRK: 'TÜRKİYE EKONOMİSİ KARARLI VE DOĞRU ADIMLARLA AKILCI HAREKET EDEREK ZOR DÖNEMİN ÜSTESİNDEN GELECEKTİR'

ERTÜRK: 'TÜRKİYE EKONOMİSİ KARARLI VE DOĞRU ADIMLARLA AKILCI HAREKET EDEREK ZOR DÖNEMİN ÜSTESİNDEN GELECEKTİR'
15.08.2018
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, son dönemlerde yaşanan ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

Başkan Ömer Ertürk açıklamasında şunları kaydetti;

Ülkemiz ekonomisinde gerek küresel, gerekse iç dinamiklerimiz nedeni ile hassas bir dönem içerisindeyiz. İş dünyası olarak gerekli önlemlerin uygulanması ile ekonomimizin yeniden dengelenerek sürdürülebilir büyüme sürecine süratle döneceğine inancımız tamdır.

Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır ve bu süreçte reel sektörümüzün üretim ve istihdam kapasitesinin korunması son derece büyük önem arz etmektedir. Bu sürece gelene kadar birlikte geldiysek bu süreçte de birlikte yaşayacağız ve hep birlikte bu zor dönemi atlatacağız.

Reel sektördeki oluşabilecek sıkıntılar, bizleri sektörler arası birbirine destek vermeye zorlarken devletimizde yapması gereken yapısal reformları ve parasal sıkılaştırma hamlelerini; ayrıca ekonomimizin genel çıpası görünen ve demokrasimizin gelişmesine katkı koyacak AB üyeliği sürecine ilişkin ilişkilerin yeniden olumlu çerçeveye kavuşturulması gerekmektedir.

ABD ile yaşanan sorunların stratejik ortaklık çerçevesinde diplomasi yolu ile ivedilikle çözüme kavuşturulması için çaba sarf etmeliyiz.

Karamsar olmayacağız, her sorunun üstesinden gelecek bir ülkemiz ve 81 milyon nüfusumuz mevcuttur.

Tüm iş alemine hayırlı işler temenni ederim.”