ALTO FİRMA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

ALTO FİRMA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
03.07.2018
  •  A 

ERTÜRK: ‘BİRLİK, BERABERLİĞİMİZİ ARTTIRACAK BİR PLATFORM OLUŞTURMAYI AMAÇLIYORUZ’

Aliağa’da kurumlar arası iletişimi üst seviyeye çıkarmak ve bir platform oluşturmak amacıyla ilçedeki çeşitli kurum, kuruluş ve firmalara ziyaretler gerçekleştiren Aliağa Ticaret Odası (ALTO) yönetimi, üyesi olan firmalara ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor.

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk ve yönetim kurulu üyeleri ilçede faaliyet gösteren firmalara gerçekleştirdikleri ziyaretlerde; kurumlar arası birliktelik ve işbirliğine oldukça önem verdiklerini dile getirerek Aliağa için birlik ve beraberlik içerisinde çalışma yürütmekten mutlu olacaklarını ifade ettiler.

Ziyaret programı kapsamında Nemport, İDÇ Limanı, Ege Çelik Limanı ve Batıliman firmalarının yetkilileriyle görüşüldü.

Ziyaretlerde, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Erdem, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Şaban Atalan, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Y. Kemal Aygün, Erdoğan Erdem ve Koray Örnek de hazır bulundu.

‘Oluşturulacak birliktelik ile kentimizin ihtiyaçlarını karşılayabiliriz’

Yapılan ziyaretlerde Aliağa’nın tüm dinamikleri ile birlikte sorunların çözümüne yönelik ortak bir görüşün benimsenmesi ve birlik beraberliğimizi arttıracak bir platform oluşturmayı amaçladıklarını ifade ettiklerini belirten Başkan Ömer Ertürk, “Aliağa’mızda toplumun ve ticaret hayatının tüm kesimlerine hitap eden çözüm önerileri ve projelerin geliştirildiği bir platform oluşturmayı hedefliyoruz. Bu platformda Aliağa’mızdaki firmalarımızın ve toplumun ihtiyacı olan altyapı, sağlık ve eğitim alanlarındaki eksikleri gidermek, yaşanabilir Aliağa ve sürdürülebilir kalkınmayı güçlendirmek adına kentin tüm dinamikleri olarak ortak projelere imza atabilir ve oluşturulacak birliktelik ile kentimizin ihtiyaçlarını karşılayabiliriz” dedi.

‘Aliağa’nın sorunlarını birlik olabilirsek çözebiliriz’

Aliağa’nın hızla geliştiğini ve bu gelişimi sürdürülebilir hale getirebilmek için gelişime giden yoldaki sorunların kurumlar arası birliktelik içerisinde iyi irdelenmesi ve bu sorunlara çözümler üretilmesi gerektiğini belirten Ertürk, “Bölgenin sanayi ve ticaret hacmi büyük ama bununla birlikte sorunları da büyük. İlçede hızlı büyüme ile biriken sorunları ve artan yatırımlarla toplumsal yaşamda ortaya çıkan sorunların çözümüne (altyapı, ulaşım, sağlık, eğitim vb.) Aliağa’da yaşayan tüm paydaşlar olarak hep birlikte hareket edebilirsek ulaşabiliriz. Bölgedeki sorunlar hepimizin sorunu, bu sorunların aşılmasında Aliağa’da yaşayan kurum ve kuruluşların üzerine ne düşüyorsa sonuna kadar yapmalıdır. Bunu tüm paydaşlarımıza iletiyoruz. Bizler Aliağa'da yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri olarak birlikte hareket ederek merkezi yönetimlerle işbirliği halinde olursak bölgedeki sorunlara da kalıcı çözümler bulabiliriz diye düşünüyorum” dedi.


Nemport Ziyareti

Nemport-Ziyaret

İDÇ Liman Ziyareti

D_Liman-Ziyaret

Batıliman Ziyareti

Batliman-Ziyaret

Ege Çelik Liman Ziyareti

Ege_elik_Liman-Ziyaret