ALTO’DAN ALİAĞALI SANAYİCİLERE ZİYARET

ALTO’DAN ALİAĞALI SANAYİCİLERE ZİYARET
06.06.2018
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk ve yönetim kurulu üyeleri ilçede faaliyet gösteren fabrikalara ziyaret gerçekleştirerek sanayi kuruluşlarıyla bir araya geldi.

Ziyaret programı kapsamında Tüpraş, Çebitaş Demir Çelik ve Kardemir Demir Çelik fabrikalarının yetkilileriyle görüşüldü.

Ziyaretlerde, Meclis Başkanı Adnan Saka, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Hamdi Erdem ve Uğur Akyıldız, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Şaban Atalan, Yönetim Kurulu Üyeleri Abbas Gidici, Y. Kemal Aygün ve Koray Örnek de hazır bulundu.

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Aliağa'nın üretimine, ihracatına önemli katkıları olan sanayi kuruluşlarının ve buralardaki sanayicilerinin sorunları ile çözüm yollarının görüşüldüğü ziyaretlerin amacının; sanayiciler arasında güçlü bir iletişim köprüsü kurarak, ileriye yönelik birlikte neler yapabilirizi görüşerek, Aliağa sanayisini birlikte büyütmek olduğunu söyledi. Aliağa ekonomisinin büyüklüğünde sanayicilerin yerinin çok önemli olduğunu belirten Ertürk, ülke ekonomisine büyük katkıları olan, istihdam sağlayan Aliağalı sanayicilerin sorunlarının çözümü ve artan yatırımlarla toplumsal yaşamda ortaya çıkan eksikliklerin çözümü noktasında (ulaşım vb.) hep birlikte hareket edeceklerini kaydetti.

Enerji, petro kimya, rafineri, demir çelik ve lojistik gibi Türkiye'nin stratejik sektörlerine ev sahipliği yapan Aliağa’da çok büyük potansiyel olduğunu ve bu potansiyelin iyi planlanarak yönetilmesi gerektiğini ifade eden Ertürk, “Aliağa stratejik konumu ile yatırımcının gözünde çok cazip bir kent. Aliağa’daki yatırım anlamındaki hızlı gelişme, altyapı noktasında aynı hızda gerçekleşmedi. Hızlı gelişme ile birlikte ihtiyaç duyulan alt ve üst yapının, sosyal yaşam alanlarının, ulaşım ağlarının, hastanelerin yatırımlarla eş zamanda ilerlemesi gerekiyor. Önümüzdeki süreçte nüfus ve trafik yoğunluğu daha da artarak ivme kazanacak. Bu sorunun makro planlamayla ele alınarak ilçemizi geleceğe hazırlamalıyız. Aliağa’daki sorunlar hepimizin sorunu, bu sorunların aşılmasında biz oda olarak üzerimize ne düşüyorsa sonuna kadar yapmaya hazırız. Bunu tüm kurumlarımıza ilettik. Bizler Aliağa'da yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, Merkezi yönetimlerle işbirliği halinde bölgesel fırsatlar ve ihtiyaçları tespit ederek yarını bugünden kurmalıyız. Tüm kurumlar bir araya gelerek master planlama gibi bir bölgesel ekonomik çalışmanın yapılmasını talep etmeli ve gereğini yapmalıyız. Aliağa'nın sağlıklı büyüyen bir sanayi ticaret kenti olması sadece Aliağa için değil İzmir ve ülkemiz için de son derece önemli” dedi.

ebita-Ziyaret

Kardemir-Ziyaret