ALTO YÖNETİMİNDEN ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR’A ZİYARET

ALTO YÖNETİMİNDEN ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR’A ZİYARET
01.06.2018
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası yeni yönetimi Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ı makamında ziyaret ederek bölgedeki kurumlar arası diyalog eksikliği ve bölgenin ekonomik, ticari sorunları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Erdem, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Şaban Atalan, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Y. Kemal Aygün ve Burak Öztabak da hazır bulundu.

Aliağa’nın ülke ekonomisindeki kilit rolünün öneminin görüşüldüğü toplantıda, bölge geneli hakkında yapılabilecek çalışmalar karşılıklı olarak değerlendirildi.

Kurumlar arası birliktelik vurgusu

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Ziyarette Aliağa’nın ekonomik ve sosyal profilini paylaşırken kurumlar arası birlikteliğin pekişmesi anlamında iki kurumun bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Birleştirici bir platformda ortak aklı oluşturmalıyız

Yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliği ve karşılıklı fikir alışverişlerinin bölgelerin gelişmesinde önemli bir etken olduğunu ifade eden Başkan Ertürk, “Hepimizin ortak paydası Aliağa. Oda olarak kentimize katma değer katan herkesin yanındayız. Eğer bir marka şehir olmak istiyorsak, bunun yolunun birlik ve beraberlikten geçtiğine inanıyoruz. Aliağa; sanayisi, ticareti, enerji sektörü ve lojistiğiyle ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan çok yönlü bir kent. Biz de bu şehrin hizmetindeyiz. Hepimiz, aynı dili konuşuyoruz. Tek amacımız da şehrimize katkı sağlamak. Bu noktada, birleştirici bir platformda ortak aklı oluşturarak hizmet etmenin gayreti içerisinde olmalıyız” dedi.

Yerel birliktelikle başarı daha planlı ve daha hızlı gelecek

Göreve başladıkları günden bugüne kadar en çok vurgu yaptıkları konuların başında, şehirdeki tüm kurum ve kuruluşlarla birlik ve beraberlik içerisinde çalışma kabiliyetini geliştirmenin geldiğini ifade eden Ertürk, “Aliağa Ticaret Odası olarak ilçemize yarar getirecek her projede yerel yönetimler ile birlikte adım atmaya hazırız. Yerel birliktelik sağlanırsa başarı Aliağa için daha planlı ve daha hızlı gelecektir” diye konuştu.

Aliağa’nın bir dünya şehri olması için hep birlikte çalışılmalı

ALTO yönetiminin yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise, “Aliağa ağır sanayisiyle, kimya sanayisiyle, enerji sektörüyle, demir çelik firmaları, limanları ve organize sanayi bölgesi ile ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaya devam ediyor. Büyüyen ve gelişen Aliağa’nın bir dünya şehri olması için hep birlikte el ele vererek, kentimizi hedeflediğimiz noktaya getirmeliyiz. Bu sebeple kurumlar arası birlikteliğin en hızlı ve en samimi bir şekilde sürdürülmesi büyük önem taşıyor. Aliağa Belediyesi olarak kentin gelişimine, Aliağa’da yaşayanların faydasına olacak her türlü girişim ve çalışmayı geçmişte olduğu gibi gelecekte de destekleyeceğimizi belirtmek isterim” diye konuştu.