TORBALI’DAN ALİAĞA TİCARET ODASI’NA ZİYARET

TORBALI’DAN ALİAĞA TİCARET ODASI’NA ZİYARET
30.04.2018
  •  A 

Torbalı Ticaret Odası, Aliağa Ticaret Odası’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun ve Meclis Başkanı Erkan Aksoy ile meclis üyeleri Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk ve Meclis Başkanı Adnan Saka ile ALTO meclis üyelerini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Torbalı Ticaret Odası heyetini Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Meclis Başkanı Adnan Saka, Meclis Başkan Vekili Şenol Dönmez, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Hamdi Erdem ve Uğur Akyıldız, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Şaban Atalan ve Yönetim Kurulu Üyesi Y. Kemal Aygün karşıladı.

Torbalı Ticaret Odası’nın ziyareti hakkında değerlendirmede bulunan Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, “Torbalı Ticaret Odası’nın ziyaretinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Torbalı ile Aliağa birbirine çok benzer yapıda iki ilçe. Her iki bölgede sanayi ve ticarette İzmir’in lider iki ilçesi arasında yer alıyor. Aliağa ve Torbalı İzmir'in gelişmesinde ve ülke ekonomisine ihracat, üretim ve istihdam anlamında önemli katkılar sağlıyor. Doğal olarak sorunlarımız ve beklentilerimiz de benzerlik taşıyor. Bu noktada yalnızca Aliağa ve Torbalı olarak değil İzmir’deki diğer ilçe odaları ile birlikte TOBB camiasında eskiden beri örnek gösterilen birlik ve beraberliğimiz bundan sonrada katlanarak artacaktır. Birlikten kuvvet doğar düşüncesinden hareketle ilçelerimizin ve ilimizin geleceğini, üyelerimizin sorunlarını, sanayi ve ticaret potansiyelini etkileyecek kararları birlikte almak, bu kentte ortak aklı hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

TTO Başkanı Abdulvahap Olgun ise İzmir’deki 8 ilçe odası arasında önemli bir birliktelik oluştuğunu, bunun yeni dönemde güçlenerek devam edeceğini söyleyerek, “İlçe odaları olarak gücümüzü birleştireceğiz. Büyük bir birlik için görüşmelerimizi sıklaştıracağız. 8 ilçe olarak tek yürek, tek vücut halinde hareket etmek zorundayız. Birlik ve berberliğimiz bizi daha güçlü kılacaktır. İlçe odaları olarak İzmir’in ticaret, sanayi ve istihdam yükünü çekiyoruz. Zaman zaman İzmir merkez bizi görmezlikten geliyor. Bu duruma karşıyız ve gücümüzü her zaman hissettireceğiz. 8 ilçede 9 odamız var. Yeni seçilen veya gücünü tazeleyen yönetimleri tebrik ediyorum. Yeni dönemde bölgelerine faydalı işler yapacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Karşılıklı görüş alışverişinin ardından ziyaret sona erdi.

TTODAN_ALTOYA_ZYARET

TTODAN_ALTOYA_ZYARET_2