ALİAĞA TİCARET ODASI’NDA DEVİR TESLİM TAMAMLANDI

ALİAĞA TİCARET ODASI’NDA DEVİR TESLİM TAMAMLANDI
26.04.2018
  •  A 

Aliağa’da 11 Nisan Çarşamba günü yapılan seçimlerde Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Başkanlığına seçilen Ömer Ertürk görevi, eski başkan ve yeni meclis başkanı olan Adnan Saka’dan devraldı.

ALTO başkanlık makamında yapılan devir teslim törenine, Başkan Ömer Ertürk ve yönetim kurulu üyeleri ile eski başkan ve yeni meclis başkanı olan Adnan Saka katıldı.

Törende konuşan Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Odamızın kuruluşunda büyük mücadele veren 26 yıldır da kurumumuzu yüceltmek için çalışan Adnan başkanımıza herkesin huzurunda çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bir abimiz olarak aramızda bulunmasından onur duyuyoruz. Onun tecrübelerinden faydalanarak, bizimde koyacağımız katkılarla odamızı Aliağa’mıza ne kadar fazla fayda sağlayabilirsek ne mutlu bize diyeceğiz. Üyelerimizin teveccühü ile büyük bir sorumluluk aldığımızın bilincindeyiz. Bu değerli sorumluluğu tecrübe ve birikimi yüksek olan yönetim kurulu arkadaşlarım ve meclis üyelerimizle birlikte başarılı projeler ortaya koyarak sürdüreceğimize inanıyorum. Yeni dönemde hep birlikte bizlere verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Aliağa Ticaret Odası olarak bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de Aliağa’nın, bölgemiz ve ülkemiz için üretmesine, bölgenin ekonomik- ticari potansiyelinin geliştirilmesine, istihdam kapasitesinin artmasana, ekonomik, kültürel ve sosyal problemlerine çözümler aramaya devam edeceğiz. Bu noktada tüm kurumlarla bir arada olma gayesiyle Aliağa’nın gücünü tek yumruk haline getirebilmenin mücadelesini vereceğiz. Tüm kurumlarla birlikte hareket edebilirsek Aliağa’mızı çok daha iyi noktalara getirebiliriz” dedi.

ALTO eski başkanı ve yeni meclis başkanı olan Adnan Saka ise, 26 yılın az bir zaman olmadığını belirterek, ”Başarılı ve uzun bir süreçti bana göre, her zaman inandığım bir şeyi söylemek istiyorum. Koltuklar insana muhakkak bir şey verir ama önemli olan insanların koltuklara ne verdiğidir. Ben bütün arkadaşlarıma, bütün herkese böyle mevkilerde oturdukları zaman, koltuktan bir şey beklememeleri, koltuğa bir şey vermelerini rica ediyorum. Böyle davranılırsa her zaman muvaffak olurlar. Çünkü bu iş topluma ve insanlığa hizmettir. Bu 26 yıl boyunca her seçimde böyle davranılmanın faydasını gördüm. Ben meclis başkanı olarak da arkadaşlarımla beraber göreve devam edeceğim. Bizim kurumumuzun çok kıymetli olduğunu bilmemiz lazım. Her arkadaşımın, yönetim kurulu ve meclis üyesi arkadaşlarımın bunu çok iyi bileceğine inanıyorum. Çok güçlü ve kuvvetli bir kurumuz. Çünkü etrafımız sanayi ile çevrili. Bu sanayinin içinde bizim mutlaka oda olarak yaşamamız lazım. Ben şundan da çok mutluyum. Böyle bir toplulukta, böyle bir anlaşmayla, güzel bir şekilde kavgasız gürültüsüz kurum teslim etmek kolay bir şey değildir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ALTO Başkanı Ömer Ertürk, 26 yılın anısına Adnan Saka’ya plaket takdim etti.

DSC_2374