ALTO’NUN YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER ERTÜRK

ALTO’NUN YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER ERTÜRK
18.04.2018
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası organ yenileme seçimlerinde göreve gelen meclis üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı ile diğer kurul üyelerini seçti. 31 üyenin oy kullandığı seçimlere tek aday olarak giren mevcut Meclis Başkanı Ömer Ertürk, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Aliağa Ticaret Odası’nın yeni Meclis Başkanlığına ise, ALTO’nun kurucu başkanı olan Adnan Saka seçildi.

Aliağa Ticaret Odası’nın seçim süreci devam ediyor. 11 Nisan’da gerçekleştirilen meslek komite üyeleri Yenileme Seçimlerinin ardından seçilen 31 Meclis Üyesi, 18 Nisan’da Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurul Delegeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri, Meclis Başkanı, başkan vekilleri ile Meclis katip Üyesini belirlemek için tekrar sandık başına gitti. M. Ender Özer Seminer Salonu’nda yapılan seçimlere tek liste ile giren mevcut Meclis Başkanı Ömer Ertürk Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Aliağa Ticaret Odası’nın kuruluşundan bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Adnan Saka da Aliağa Ticaret Odası’nın yeni Meclis Başkanlığına seçildi.

2018-2022 DÖNEMİ ODA MECLİSİ

Aliağa Ticaret Odası’nın 11 Nisan 2018 Çarşamba günü yapılan Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimleri sonucunda Oda Meclisi; Abbas Gidici, Adnan Saka, Aslan Erol Mete, Arif Güven, Burak Öztabak, Caner Özdoğan, Eda Kılıç, Emre Yüksel, Erdoğan Erdem, Erol Güngör, Hakan Keskinel, Hamdi Erdem, Himmet Ceyhan, İsmail Önal, Kayhan Yalçınkaya, Kemal Erim, Koray Örnek, Mehmet Nuri Büyükdoğan, Mustafa Uzunoğlu, Orhan Ulaşzade, Ömer Ertürk, Ömür Öztürk, Seyfi Metin, Suat Karatekin, Şaban Atalan, Şenol Dönmez, Taner Topkara, Uğur Akyıldız, Yahya Kemal Aygün, Yücel Öztürk ve Yüksel Tezcan’dan oluştu.

MECLİS BAŞKANLIĞINA ADNAN SAKA SEÇİLDİ

Oda Meclisinin ilk toplantısında en yaşlı üye statüsü ile meclis başkanlığını yürüten Adnan Saka, Meclis Başkanlık divanına aday olduğunu açıklamasının ardından Meclis Başkanlığı, Başkan Yardımcılıkları ve Katip üye seçimi yapıldı. Seçimde Meclis Başkanlığına Adnan Saka, Meclis Başkan Vekilliğine Şenol Dönmez ve Yüksel Tezcan, Katip Üyeliğe ise Seyfi Metin seçildi.

YÖNETİM KURULU

Yargı gözetiminde yapılan Oda Yönetim Kurulu seçimine katılan tek liste oylandı ve seçim kurulu nezdinde 30 oy ile seçildiği açıklanan Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Ömer Ertürk, Abbas Gidici, Burak Öztabak, Erdoğan Erdem, Hamdi Erdem, Koray Örnek, Şaban Atalan, Uğur Akyıldız ve Yahya Kemal Aygün’den oluştu. Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise Caner Özdoğan, Eda Kılıç, Himmet Ceylan, Kayhan Yalçınkaya, Kemal Erim, Orhan Ulaşzade, Suat Karatekin ve Yücel Öztürk’ten oluştu. 25 Nisan 2018 Çarşamba günü Yönetim Kurulu toplanarak; görev dağılımında bulunarak seçim takvimi tamamlanacak.

ODA DİSİPLİN KURULU

Yapılan seçimlerde Oda disiplin kurulu üyeliklerine Akın Ceylan, Doğan Er, Ebru Bozkurt, Haydar Karaman, İrfan Güngör ve Kahraman Cengiz seçildi.

ALTO_Ynetim_Kurulu_yeleri

mer_Ertrk

Adnan_Saka