ALTO’DAN CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

ALTO’DAN CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT TEKNİKLERİ EĞİTİMİ
28.10.2016
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO), eğitim faaliyetleri kapsamında ‘Cv Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Eğitimi’ eğitimi düzenledi. Eğitimde; iş hayatına yeni girecek olan ya da işsiz durumda iş arayan bireylerin iş arama becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlayacak bilgiler aktarıldı.

Aliağa Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen eğitimin sabahki oturumunda, ASY Trio Eğitim ve Danışmanlık yetkilisi Hanife Yiğit Akdemir, “Nasıl özgeçmiş hazırlanır?”, “İşverenle Nasıl Görüşülür?”, İş İlanı Başvuru Süreci ve “İş Arama Teknikleri” konularındaki bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Öğleden sonraki oturumda özgeçmişin kişiyi işverene tanıtan ve hakkında bilgiler veren bir belge olduğunu vurgulayan Akdemir, özgeçmiş hazırlanırken içeriğinin sade ve anlaşılır olması gerektiğini ifade ederek; yazım kurallarının önemi, işverenle görüşmeye giderken dikkat edilecek noktalar ve mülakatta nasıl davranılması gerektiği konularında ayrıntılı bilgiler verdi. Katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından eğitim sona erdi.