“6736 SAYILI BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI KANUNUNA” İLİŞKİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ALTO'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“6736 SAYILI BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI KANUNUNA” İLİŞKİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ALTO'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
10.10.2016
  •  A 

Aliağa Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hakkında Aliağa Ticaret Odası’nda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

ALTO M. Ender Özer Seminer Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına oda üyeleri, muhasebeciler ve mali müşavirler katılım gösterdi.

Toplantının açış konuşmasını yapan Aliağa Vergi Dairesi Müdürü İrfan Turhan, 6736 sayılı Kanunun mükellefler açısından önemine değinerek, çıkan kanunla mükelleflerin kamuya olan borçlarının azaltılmasının amaçlandığını, aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışı varlıkların bu kanunla birlikte ekonomiye kazandırılacağını vurguladı.

Toplantının açış konuşmasının ardından Aliağa Vergi Dairesi Müdürü İrfan Turhan tarafından, mükelleflerin hangi konularda kanundan yararlanabileceği hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Yapılan sunumda matrah ve vergi artırımı, beyan edilmemiş gelir ve kazançların pişmanlıkla beyanı, yurtiçi ve yurtdışı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması, işletme kayıtlarının düzeltilmesi, kesinleşmiş ve dava aşamasındaki borçların yapılandırılması gibi birçok konuda detaylı bilgilendirme yapıldı.