ALTO BAŞKANI SAKA’DAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

ALTO BAŞKANI SAKA’DAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI
19.09.2016
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ALTO Başkanı Adnan Saka, "Sevgili öğretmenlerimiz, saygıdeğer velilerimiz ve çok değerli öğrencilerimiz; uzun bir yaz tatili ve idrak ettiğimiz mübarek Kurban Bayramı'nın ardından 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı'nın başlayacak olmasının mutluluğu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin, ülkemizin yarınları ve geleceği olduğu gerçeğinden hareketle eğitim ve öğretim olgusu; Cumhuriyetin kurucusu, başöğretmen Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çıkmamız gereken merdivenin en önemli basamağıdır.

Sevgili öğrencilerimizin, aldıkları eğitim ve öğretimle kendilerini en iyi şekilde yetiştirip, geliştirerek yakın gelecekte ülkemize yapacağı katkıları görmek en büyük mutluluk ve gurur kaynağımız olacaktır. İnandığımız, güvendiğimiz, ülkemizin geleceği olan tüm öğrencilerimizin, başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayacaklarına, öğrenci, öğretmen ve velilerimizin üzerlerine düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı'nın öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, ilçemize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.’’ ifadelerini kullandı.