ALTO BAŞKANI ADNAN SAKA'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

ALTO BAŞKANI ADNAN SAKA'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI
11.09.2016
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı. Saka ayrıca bayram tatillerinde trafikte yoğunluğun artmasından dolayı sürücülerin daha dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu.

Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin yoğun yaşandığı bir toplumda; millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği 'özel günler' olduğunu belirten Saka; "Bayramlar, barış, kardeşlik, dostluk, birlik ve beraberliğin, umudun ve sevginin, yardımlaşma ve hatırlanmanın adıdır. Dargınlıkların, kırgınlıkların sona ermesine vesile olan, dayanışma duygusunu öne çıkaran bir Kurban Bayramını daha hep birlikte karşılıyoruz. Önümüzdeki Cumartesi günü 9 günlük bayram tatili başlıyor. Havaların sıcak olması ve yollarda yaşanacak yoğunluk, kaza ihtimalini daha da arttırmakta. Bayram tatiline çıkacak vatandaşlarımız, yollarda dikkatli ve sorumlu davranarak kazalara fırsat vermemeli. Sürücülerin yollara uykusuz ve yorgun olarak çıkmamaları gerekiyor. Araç bakımları kesinlikle yapılmalı. Uzun yola çıkacak sürücülerimiz ise en az 2 saatte bir 15 dakika mola vererek dinlenmeli ve bu şekilde seyahat etmelidir. İstatistiklere göre kazalarda yüzde 95 sürücü hatası bulunuyor. Bu nedenle sürücülerin trafik kurallarına uyması çok önemli. Ayrıca sürücülerin can güvenliği için emniyet kemeri takmaları ve cep telefonuyla konuşmamaları gerekiyor. Asla yorgun ve uykusuz olarak yola çıkmayalım. Eğer kurallara dikkat edilirse bayram hüsran olmaz, herkes kazası belasız sevdiklerine kolay ulaşır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemizin, milletimizin, tüm İslam Aleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, sağlık ve huzur içinde, birlik ve beraberlik dolu nice bayramlara ulaşmayı temenni ediyorum" dedi.