ALTO’DA "KOBİGEL-KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI" TANITILDI

ALTO’DA "KOBİGEL-KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI" TANITILDI
17.06.2016
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası ve KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile KOBİGEL- KOBİ Gelişim Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı Aliağa Ticaret Odası M. Ender Özer Seminer Salonunda düzenlendi.

Toplantıda KOSGEB yapısı hakkında genel bilgiler vererek konuşmasına başlayan KOSGEB Uzmanı Fatih Kayı, genel destek programları hakkında da katılımcılara sunum yaptı.

Katılımcılara yeni çıkan destek programı KOBİGEL hakkında geniş bilgiler veren KOSGEB Uzmanı Fatih Kayı, konuşmasında şunları söyledi: “KOSGEB ülkemiz plan, programlarında belirlenen ve öncelikli olarak desteklenmesi gereken sektörler için yeni hazırlamış olduğu KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında bu yıl ikinci kez proje teklif çağrısı yaptı. KOSGEB KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı ile Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerin geliştirilmesi, hızlı büyüyen KOBİ’lerde kapasite geliştirme ve KOSGEB destekli girişimlere ivme isimli 3 yeni çağrı daha yayınlandı. Projeni yap KOBİGEL ile Desteği Kap proje başvuruları 30 Mayıs’ta başlayıp 1 Temmuz 2016 tarihileri arasında elektronik ortamda yapılacak.  KOBİGEL kapsamında proje teklif çağrısında belirlenen şartları sağlayan işletmelere 6-12 ay süreli projelerinde bilişim teknolojileri KOBİ’leri için 250 bin TL, hızlı büyüyen KOBİ’ler için 600 bin TL ve KOSGEB destekli girişimler için 250 bin TL destek sağlanacak. İlgili destek oranı ise yüzde 60’tır.”