ALTO’DAN UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DUYURUSU

ALTO’DAN UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DUYURUSU
15.06.2016
  •  A 

ALİAĞA TİCARET ODASI, İŞKUR VE KOSGEB İŞBİRLİĞİNDE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERMEYE DEVAM EDİYOR. EĞİTİMİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN 25 KİŞİ KOSGEB DESTEKLERİNE BAŞVURMA FIRSATI YAKALAYACAK.

Aliağa Ticaret Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde, kentte iş kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik 11-21 Temmuz tarihleri arasında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenecek. Eğitim için başvurular 15-24 Haziran tarihleri arasında alınacak. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedefleniyor.

BAŞVURULAR 15-24 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA

Eğitime Başvurular 15-24 Haziran tarihleri arasında Aliağa Ticaret Odası Eğitim Birimine yapılabilecek. Başvuruların ardından KOSGEB tarafından değerlendirme ve Mülakat yapılarak eğitime katılacaklar belirlenecek. 11 Temmuz’da başlayacak 70 saatlik eğitim, 21 Temmuz 2016 tarihine kadar devam edecek. Eğitim sonunda başarılı olanlara Başarı Sertifikası verilecek.

BAŞARILI OLANLARA SERTİFİKA VERİLECEK

Mülakatta, adayların girişim için oluşturdukları iş fikri ve işi gerçekleştirmek için gerekli alt yapıları değerlendirilecek. Yapılacak mülakatlar sonunda belirlenecek 25 kişi eğitime katılmaya hak kazanacak, eğitime katılım ücretsiz olup sertifikaya hak kazanmak için derslere devam zorunluluğu bulunuyor. Başarılı olan kursiyerler program dâhilinde alacakları eğitimin ardından, yeni bir iş kurmaları halinde KOSGEB’in sertifikalarıyla birlikte 50 bin TL'ye kadar hibe ve 100 bin TL'ye kadar kredi desteklerinden faydalanmak için başvurabilecek.