ALTO Delegeleri, TOBB Genel Kurulu'na Katıldı

ALTO Delegeleri, TOBB Genel Kurulu'na Katıldı
13.05.2016
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) delegeleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 72’nci Genel Kurulu’na katıldı.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde gerçekleştirilen genel kuruluna genel kurula, ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, ALTO Meclis Başkanı Ömer Ertürk, ALTO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Erdem, ALTO Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Akyıldız, ALTO Meclis Üyesi Erol Güngör ile ALTO Genel Sekreteri Takdir Yarış katıldı.

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı açılış konuşmasında, camia olarak Anadolu'nun talepleri ve hayallerinin tercümanı olduklarını belirterek, "Bir olduk, iri olduk, diri olduk" dedi.

Hisarcıklıoğlu,"Odalarımız ve borsalarımız, hizmet kalitesi Avrupa standartlarına ulaşmış, çağdaş kurumlara dönüştü. Tüm çevre coğrafyamızdaki ülkeler için de rol model haline geldiler. Hedeflere ulaşmak istiyorsak, her gün bir önceki günden daha fazla çalışmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Genel Kurul'da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da delegelere hitap etti.

Genel Kurul'da, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, İçişleri Bakanı Efkan Ala, KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ile sivil toplum kuruluşlarının başkanları, kongre üyeleri ve çok sayıda davetli hazır bulundu.

Komisyonların sunuşlarını yapmasından sonra genel kurul, dilek ve temennilerin dile getirilmesiyle sona erdi.