ALTO'DAN İŞ VE İŞÇİ ARAYANLAR İÇİN KARİYER PORTALI

ALTO'DAN İŞ VE İŞÇİ ARAYANLAR İÇİN KARİYER PORTALI
25.03.2016
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) bölgede faaliyet gösteren firmaların personel ihtiyaçlarını gidermek, iş arayan kişilerin ise uygun işlere yerleştirilmelerine aracılık için oluşturduğu kariyer portalını hizmete sundu.

Bölgede iş ve personel arayanları www.kariyer.alto.org.tr adresinde online ortamda buluşturacak olan portal istihdam faaliyetlerine aracılık edecek.

İş arayan kişilerin uygun işlere yerleştirilmeleri, firmaların ise nitelikli personel bulma sorununa çözüm getirilmesi amacıyla hizmete sunulan kariyer portalının tanıtımı Aliağa Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. Yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, kariyer portalı hakkındaki bilgiler basın mensuplarıyla paylaşıldı.

İş ve iş arayanlara online ortam

İstihdam faaliyetlerinin yoğunluk kazanması nedeniyle söz konusu çalışmalara internet üzerinden erişimin sağlanmasını amaçlayarak ayrı bir web sayfasında kariyer portalı oluşturduklarını ifade eden Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, “Oluşturulan web sayfasında iş arayanlar ve personel arayan firmalar girişlerini yapacak, firmalar iş arayanların özgeçmişlerini mesleklerine göre görüntüleyebilecekler” dedi.

Yatırımcının personel arayışına online çözüm

Aliağa’nın sanayi kenti olduğuna ve bölgede faaliyet gösteren firmaların personel bulma konusunda ciddi sıkıntılar yaşandığına vurgu yapan ALTO Başkanı Saka, “Aliağa’da yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı firmalar, kurduğum fabrikaya Aliağa’da nitelikli personel bulabilecek miyim sorusuyla karşı karşıya kalıyor. İş arayışında olanlar ise işverene özgeçmişlerini ulaştırmakta aracılara ihtiyaç duyuyorlar. Bu portalla ihtiyaç duyulan aracılık ortadan kalksın, firmalar ise aradıkları personel portföyü hakkında somut verilere web sitemizden ulaşabilsin istedik. İş arayan ve işvereni en kolay yoldan buluşturmak üzere geliştirdiğimiz hizmetin, süreci kolaylaştırmasını umuyoruz” diye konuştu.

‘İş potansiyelini harekete geçirmeyi amaçlıyoruz’

Özgeçmişlerin yer aldığı veri tabanında işverenin Aliağa’da iş arayan personel portföyüne kolaylıkla erişebileceğini dile getiren Saka, “İstihdama yönelik bu projemizde de pek çok çalışmamızda iş yaşamındaki sıkıntıları azaltmak ve bölgemizdeki iş potansiyelini harekete geçirmeyi amaçlıyoruz. Bu sistemle Aliağa'ya önemli bir hizmet vermiş olacağız diye düşünüyoruz. Organize sanayi bölgesinde gün geçtikçe istihdam alanı anlamında gelişmeler olacak, fabrikalar kuruldukça uygun işe uygun personel bulma sıkıntısı artacak. Bu anlamda kariyer portalımız ileriye dönük faydalı bir oluşum olacak” şeklinde konuştu.

1 yıl boyunca giriş yapmayan kullanıcının üyeliği otomatik olarak düşecek

Bu hizmet karşılığında Oda olarak hiçbir şekilde işveren ve iş arayandan ücret almayacaklarını kaydeden Saka, şöyle devam etti: “Bu sistemle özgeçmişler kişi bilgilerini güncellediği sürece sistemde kalacak, 1 yıl boyunca giriş yapmayan kullanıcıların üyeliği otomatik olarak düşecek. Böylece kariyer portalının güncelliği sağlanmış olacak.”