BAŞKAN SAKA’DAN YENİ YIL MESAJI

BAŞKAN SAKA’DAN YENİ YIL MESAJI
31.12.2015
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, iş dünyasına; zorluk ve fırsatların bir arada olacağı 2016 yılında tedbirli olmaları tavsiyesinde bulundu. 2015’ten sarkan sıkıntıların doğal olarak 2016’nın ilk yarısını da etkileyebileceğini ifade eden Saka, iş dünyasına aşırı riskten kaçınmaları önerisinde bulundu.

2016 yılına yönelik beklenti ve önerilerini aktaran Saka, 2015 yılını belirsizlik ve durgunluk içerisinde geçirdiklerini belirterek, “Yeni yılda başta ekonomide olmak üzere, tüm alanlarda yeni reformlar hayata geçirilmeli. Yeni hükümetin bilgi ve teknoloji odaklı, yüksek katma değer sağlayacak bir büyüme modelini öncelikli olarak gündemine almasını temenni ediyoruz. Türkiye ekonomisinin büyümesi için üretip satmaya ihtiyacı var. O nedenle 2016 yılında ekonomiye ve ihracat pazarlarının genişletilmesine önem verilmeli” dedi.

Başkan Saka, “Oda olarak 2016’da ekonomik, sosyal ve kültürel alanlar ile ilgili ilçemizi marka kent olma yolunda kalkındırmak ve güçlendirmek en önemli dileğimizdir. 2016’nın 2015’ten daha iyi bir yıl olması için tüm çabamızı göstererek projelerimizi hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, mutluluğun, umudun, sağlık ve bereketin bol olduğu bir yıl dileklerimle, 2016 yılının bölgemize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı olmasını temenni eder, tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutlarım” diyerek açıklamasını tamamladı.