BAKIRÇAY ODALARI KIYASLAMA ÇALIŞTAYINA DEVAM EDİYOR

BAKIRÇAY ODALARI KIYASLAMA ÇALIŞTAYINA DEVAM EDİYOR
15.12.2015
  •  A 

2014 yılında girdiği denetimde Türkiye genelindeki 33 A sınıfı Akredite Oda’dan biri olan Aliağa Ticaret Odası, bu yıl deneyimlerini çevre ilçe odalarıyla paylaşıyor.

Önümüzdeki günlerde denetim geçirecek olan Burhaniye Ticaret Odası ve Edremit Ticaret Odası ile yenilenme ve iyileştirme çalışmaları kapsamında Bergama Ticaret Odası ve Menemen Ticaret Odası da, ‘Kıyaslama Çalıştayı’ yapmak için Aliağa’da bir araya geldiler. Çalıştaya katılım gösteren Odaların verdikleri hizmetler karşılaştırılarak toplam 62 maddede uyumluluk ve kıyaslama değerlendirmeleri yapıldı.

Çalıştayda Odalara akreditasyon sistemleri konusunda danışmanlık veren Kalite Sistem Danışmanı Önder Aydın, sistem gereklilikleri ve içeriği hakkında bilgiler verdi.  

Çalıştaya Aliağa Ticaret Odası Genel Sekreteri Takdir Yarış, Burhaniye Ticaret Odası Genel Sekreteri Ersel Pazarbaşı, Edremit Ticaret Odası Genel Sekreteri Recep Akgün, Menemen Ticaret Odası Genel Sekreteri Gönül Orun ve Bergama Ticaret Odası Genel Sekreteri Gülay Koç ile Oda personelleri katılım gösterdi.

Hizmet kalitesi artıyor

Çalıştayın açış konuşmasını Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka yaptı. Saka, konuşmasında “Akreditasyon sistemimizin gelişiminde en önemli yapı taşlarından biri olan kıyaslama çalıştaylarının önemi büyük. Akreditasyon, Oda hizmetlerimizde katma değer yaratacak ve üyelerimize daha kaliteli hizmet sunmamızı sağlamaya yardımcı olacaktır. Yapmış olduğumuz kıyaslama çalışmaları emimin ki gelişmemize, hizmet kalitemize önemli ölçüde katkı sağlayacaktır” dedi.

Kıyaslama çalıştayları devam edecek

Çalıştay’da Oda hizmetleri hakkında katılımcılara bilgiler veren Aliağa Ticaret Odası Genel Sekreteri Takdir Yarış, “Oda olarak A sınıfı Akredite Oda unvanını geçtiğimiz yıl aldık. Ancak sunduğumuz hizmet kalitesini geliştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda bölgemizdeki Odalarla periyodik olarak yaptığımız kıyaslama çalışmalarında iyi uygulamaları inceliyor ve sistemimize entegre ediyoruz” diye konuştu.