ALİAĞALI SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRLER ALTO’DA TOPLANDI

ALİAĞALI SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRLER ALTO’DA TOPLANDI
11.12.2015
  •  A 

Aliağa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler İlçe Temsilciliği,  muhasebeci ve mali müşavirlere yönelik e-defter, e-fatura, e-tebligat, e-arşiv ve e-fatura bilgilendirme toplantısı düzenledi.

E-FATURA E-DEFTER ve E-TEBLİGAT TANITILDI

Aliağa Ticaret Odası’nda gerçekleşen seminere çok sayıda serbest muhasebeci ve mali müşavir katıldı. Seminerin açış konuşmasını yapan Aliağa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler İlçe Temsilcisi, Selim Erkmen Mali müşavirlik mesleği zor ve sürekli yenilenme isteyen bir meslek olduğunu söyledi.

‘DİJİTAL DÜNYAYI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ’

Mali Müşavirler olarak dijital dünyayı yakından takip etmelerinin önemine değinen Erkmen, “Teknolojik gelişmeleri iş hayatımıza entegre ettiğimizde işlerimiz daha da kolaylaşıyor. E- defter, e-fatura, e-arşiv gibi konulardaki eğitimlerle meslektaşlarımızın üzerlerindeki yükü almak istiyoruz. Bilindiği gibi 2016 yılından itibaren e-defter, e-fatura hayatımızda olacak. Amacımız tüm meslektaşlarımızı bu gelişmeye hazırlamak. Önümüzdeki günlerde de bu konuda ki eğitimlerimiz sürecek” dedi.

MALİ MÜŞAVİRLER’DEN ALTO’YA TEŞEKKÜR

Aliağa Ticaret Odası ile sıkı bir ilişki içerisinde olduklarını belirten Erkmen, ‘‘Yaşadığımız sorunları birlikte paylaşıyor, işlerimizin çözümünü beraber arıyoruz. Oda personelimizin yoğun temposunda bize verdikleri destek için mali müşavirler olarak teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

DİJİTAL GELİŞMELER ZAMAN KAYBINI ENGELLİYOR

Toplantıda söz alan Aliağa Ticaret Odası Genel Sekreteri Takdir Yarış ise günümüz iş dünyasında hızın ve pratik çözümlerin önemine değinerek, zaman kaybını engellemek için çalışmaları elektronik ortama taşımak gerektiğini ifade etti.

ALTO’DA ONLİNE DÖNEM

Oda olarak da çalışmaları online ortamda gerçekleştirdiklerini vurgulayan Yarış, online tahsilat ve belge işlemlerinin www.alto.org.tr adresinden de yapıldığına dikkati çekti. Yarış, “İşlerimizi hızlı halledebilmek için artık kırtasiyeciliğin önüne geçmek zorundayız. 2016 yılından itibaren e-defter ve e-fatura kullanımına başlanacak. Bu geçişten etkilenecek tüm kesimlerin şimdiden buna hazırlıklı olmaları gerek” dedi.