ALTO TÜRKKEP İLE İNDİRİMLİ E-DÖNÜŞÜM PROTKOLÜNÜ İMZALADI

ALTO TÜRKKEP İLE İNDİRİMLİ E-DÖNÜŞÜM PROTKOLÜNÜ İMZALADI
25.08.2015
  •  A 

Aliağa Ticaret Odası ile Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Hizmet Sağlayıcılarından TÜRKKEP e-dönüşüm alanında işbirliği yaptı. İmzalanan protokol ile “E-Dönüşüm İşbirliği” çerçevesinde ALTO’ya üye kuruluşlar, TÜRKKEP hizmetlerinden indirimli özel koşullarda ve avantajlı biçimde yararlanabilecek.

 

ALTO KEP HİZMET SAĞLAYICILARINDAN İLK İMZAYI TÜRKKEP İLE İMZALADI

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamdi Erdem, yapılan işbirliğine ilişkin “Bu protokol ile amacımız üyelerimize daha hızlı, daha kaliteli ve maliyetler acısından daha ucuz hizmet verebilmektir. Yapmış olduğumuz protokol gereği, tespit ettiğimiz fiyatlardan yüzde 10 indirim sağlayarak bu hizmeti üyelerimize sunacağız.” açıklamasında bulundu.

 

ANLAŞMAYLA ALTO’YA ÜYE KURULUŞLAR, TÜRKKEP HİZMETLERİNDEN FAYDALANACAK

İmzalanan protokolle ALTO üyelerine KEP, E-İmza, E-Fatura, E-Defter, E-Mutabakat ve E-Saklama gibi e-dönüşüm hizmetleri sunacaklarını ifade eden Türkkep Ege Bölge Müdürü Adnan Tosunoğlu, “Elektronik ortamda yasal geçerliliği olan, güvenilir, inkâr edilemez şekilde e-belge paylaşımı ve bildirim aracı olarak kullanılan KEP sistemi sayesinde; ticari, hukuki ve resmi işlemler çok daha güvenli, hızlı, verimli ve tasarruflu bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. KEP ve e-dönüşüm uygulamaları, özellikle kâğıda dayalı işlemlerden kaynaklanan yüksek maliyetleri ve çevresel zararları en aza indirirken, iş süreçlerini de hızlandırıyor. Ülkemizin her noktasında yaygın hizmet ağıyla yasal geçerli tüm e-hizmetleri tek noktadan sağlayan bir kurum olarak, Aliağa Ticaret Odası ile yaptığımız bu işbirliği tüm üyelere önemli katkılar sağlayacak” dedi.