ÇELİK SEKTÖRÜ 29-30 OCAK'TA İSTANBUL'DA BİR ARAYA GELİYOR

Perşembe, 23 Ocak 2014 11:50

ALTO Başkanı Adnan Saka Aliağa’daki Demir Çelik Firmalarını İstanbul’daki Zirveye Davet Etti

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Avrasya MENA Çelik Zirvesi hakkında bilgiler veren EBY İnternational Summit Yöneticisi Yaşar Şusek, “4. Avrasya MENA Çelik Zirvesi, 29-30 Ocak 2014 tarihlerinde, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği ve firmamız işbirliği ile İstanbul Sheraton Ataköy Otel’de gerçekleştirilecek. Bu yıl da, 30’a yakın ülkeden 300’ün üzerinde katılımcının beklendiği zirve, Türkiye, bölge ve dünya çelik üreticileri, tüketicileri ile tedarikçilerini bir araya getirecek. Zirvenin en verimli bölümlerinden birisini de B2B görüşmeler oluşturuyor. Katılımcılar, ilk gün 2 saat, ikinci gün 2 saat olmak üzere, zirve süresince, 4 saat boyunca önceden randevu alacakları katılımcılar ile 15’er dakikalık birebir görüşme imkanını da elde ediyor” dedi.

Açılış konuşmalarını Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Dr. Veysel Yayan ile Çelik İhracatçıları Birliği Başkanı Namık Ekinci’nin gerçekleştireceği zirve kapsamında, “Günümüz Çelik Sektörü”, “Çelik Uygulamaları”, “Uzun Ürünler” “Hurda Arzı” “Çelik Üretiminde En İyi Hammaddelerin Seçimi & Eko Tesisler”, “Çelik Endüstrisinde Değişen Talebe Cevap Vermek” oturumları çerçevesinde, 14’ü yerli 20’si yabancı olmak üzere, 34 konuşmacının görüşlerini katılımcılar ile paylaşması bekleniyor.

Zirvede, temsilcisinin konuşma yapacağı firmalar içerisinde Çolakoğlu Metalurji, Kardemir, Mitaş, Eti Maden ve MMK Metalurji gibi yerli firmalar yanında, İtalya merkezliBeltrame Group, İngiltere merkezli Uluslar arası Çelik Ticareti Derneği, Arap Demir Çelik Birliği, Fransa merkezli Air Liquide, SMS Siemag, Siemens Vai, Mobarakeh Steel, Danieli, Rusmet, Evraz, The Steel Index, Japonya merkezli JP Steel Plantech, IMS ve Metal Expert gibi yabancı kuruluşlar da yer alıyor.

Aliağa’nın en önemli sanayi kollarından biri olan demir çelik sektörünün bölgeye ve ülke ekonomisine etkisinin önemine dikkat çeken Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka,” Oda olarak iki yıldır düzenlediğimiz ve sektörün liderlerini bir araya getiren Uluslararası Aliağa Demir Çelik Zirveleri’nde sektörü yakından ilgilendiren konuları ele aldık. 29-30 Ocak 2014 tarihlerinde EBY International Summit ve Türkiye Çelik Üreticileri Derneği’nin işbirliği ile Türkiye’de bölge ve dünya çelik üreticileri ile tedarikçilerini bir araya getirecek olan bu zirveye, demir çelik üretiminde %22 üretim kapasitesiyle Türkiye üçüncüsü olan Aliağa’daki demir çelik firmalarımızın da faaliyette bulundukları alandaki yenilikleri takip etmeleri ve ikili görüşmeler yapabilmeleri açısından katılmalarında fayda olduğunu düşünüyorum” dedi. 

Zirve ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Facebook