İŞKUR, Aliağa’da ALTO Üyeleri ile Buluşuyor

Pazartesi, 01 Temmuz 2013 07:35

Aliağa Ticaret Odası(ALTO), 2012 yılında kabul edilen İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun getirdiği yenilikleri, işveren ve çalışan yükümlüklerini düzenleyeceği seminerle anlatıyor.

ALTO 2 Temmuz 2013’de İŞKUR ile üyelerini buluşturuyor

ALTO’nun, Türkiye İş Kurumu ile işbirliğine giderek düzenleyeceği seminer 2 Temmuz 2013 tarihinde, 14.00-16.00 saatleri arasında ALTO Seminer salonunda gerçekleşecek. Sigorta primi işveren desteği, işbaşı eğitim programı, işe yerleştirme hizmetleri, girişimcilik eğitimleri gibi konuların anlatılacağı seminerde İŞKUR yetkilileri devlet destekleri ile ilgili detaylı bilgiler de verecek.

Devlet desteklerine önem verilmeli

Devletin işverenlere, çalışanlara ve iş arayanlara yönelik birçok desteği olduğunun altını çizen ALTO Başkanı Adnan Saka düzenleyecekleri seminerle ilgili şunları söyledi: “Hızla gelişmekte olan bir ülkeyiz. Dolayısıyla kanunlar, mevzuatlar devamlı güncelleniyor, geliştiriliyor, eksiklikleri gideriliyor. İşletmelerin ve kişilerin değişiklikleri takip etmesi de haliyle kolay olmuyor. Burada bizler oda olarak devreye girerek değişiklikleri üyelerimize ve ilçemizde konuyla ilgili olan kişilere aktarmaya çalışıyoruz. Bu konularda seminerler ve toplantılar düzenliyoruz. Şimdi 2 Temmuz 2013 tarihinde de İŞKUR ile işbirliğine giderek İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun getirilerini, İŞKUR’un desteklerini üyelerimize aktarmaya çalışacağız. Bilgilendirmeleri İŞKUR’dan gelen üst düzey yetkililer yapacaklar” dedi.

Üyelere destekler konusunda rehber olabiliriz

Devlet desteklerine ulaşma konusunda oda olarak hizmet verdiklerini de belirten Başkan Saka, hem işletmelerin hem de kişilerin devlet desteklerine önem vermesi gerektiğini, finansa erişim konusunda ciddi sıkıntıların yaşandığı günümüzde giderleri en aza indirme konusunda devlet desteklerinin önemli katkı sağlayacağını vurguladı.

Haber Fotoğrafları:

İşkur Seminer Afişi

Adnan Saka

Facebook