İZKA’dan 25 Milyon TL Destek, Detaylar Odamız’da Anlatılıyor

Çarşamba, 26 Aralık 2012 08:36

İzmir Kalkınma Ajansı(İZKA) 27 Aralık 2012’de saat 14.30’da Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programının detaylarını Aliağa Ticaret Odası’nda anlatıyor.

İZKA bu program kapsamında kar amacı güdenler için 10 milyon TL, kar amacı gütmeyenler için ise 15 milyon TL olmak üzere toplamda 25 milyon TL destek veriyor. İZKA öncelikle Ar-Ge, ürün-süreç yeniliği, ticarileşme çalışmaları, yenilenebilir enerji kaynaklarının ısıtma, kurutma, soğutma ve ulaştırma gibi amaçları olan çalışmaları, projeleri desteklemeyi planlıyor.

Kar amacı güdenler de gütmeyenler de desteklerden yararlanabiliyor

Programa kar amacı güdenler kapsamında KOBİ’ler, kooperatifler ve birlikler ile kar amacı gütmeyenler kapsamında yerel yönetimler, üniversite rektörlükleri ve organize sanayi bölgelerinin başvurabileceği belirtilirken ALTO Başkanı Adnan Saka “Aliağa’nın daha iyi noktalara gelebilmesi için bu tür desteklerin büyük avantajdır. İZKA bu desteği ile çevreyi koruyucu politikaların gelişmesini ve bunu yaparken kurumların ya da firmaların fayda elde etmesini sağlayacak. Bu Aliağa’da faaliyet gösteren firmalar, kurumlar ve sivil toplum örgütleri için bir fırsattır. Aliağa için birçok proje üretilebilir. Oda olarak bu konuda bizim de çalışmalarımız olacağı gibi, Aliağa’nın yararına olacak her türlü çalışmanın da içinde olmak isteriz. 27 Aralık 2012 tarihinde saat 14.30’da odamızda gerçekleşecek tanıtım toplantısına Aliağa’da yer alan tüm ilgililerin katılması en büyük temennimiz” dedi.

Haber Fotoğrafları:

Adnan Saka foto

Son Eklenenler

yukarı git