Aliağa’da İşletmelere İlkyardım Eğitimi

Çarşamba, 21 Kasım 2012 09:39

Aliağa Ticaret Odası(ALTO), yılsonu yaklaşırken üyelerini eğitimlerle buluşturmaya devam ediyor. Son olarak işletmelerde çalışan her 10 kişiden birinin ilk yardım eğitimi almasının kanun zorunluluğu olmasından yola çıkan ALTO, 2 gün süren ilkyardım eğitimi düzenledi.

Eğitimler kanuni zorunluluk olarak görülmemeli

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı sertifikanın verildiği, 20 kişinin katıldığı ilkyardım eğitimi iki gün 16 saat sürerken ALTO Başkanı Adnan Saka bu tür eğitimlerin devam edeceğini ifade etti. Saka Oda olarak öncelikle, üyelerinin daha kurumsal bir kimliğe kavuşmasını istediklerini, bunun da bazı eğitimleri almaktan ve altyapı oluşturmaktan geçtiğini belirtirken, “Üyelerimiz herhangi bir cezai yaptırımla karşı karşıya kalmamalı. Biz Oda olarak üyelerimizin ceza almaması için gerekli girişimlerde bulunmalıyız, nitekim elimizden geldiğince de bu konuda hizmet vermeye çalışıyoruz. Ancak, eğitimlerin hiçbir zaman zorunluluktan ibaret olmadığının hem işletmeler hem de halk tarafından bilinmesi gerekiyor” dedi.

Adnan Saka:“Üyelerle iletişimimizi kuvvetlendirerek, çeşitlenmiş, etkin hizmet verme arayışındayız”

Üyeleri ile daha sıkı bir diyalog içinde olabilmek için bazı planlamalar da yaptıklarını belirten Saka, “ Biz istiyoruz ki iletişim ağımız üyelerimizle daha sıkı kurulsun, üyelerimiz talepleri ve beklentileri ile bize daha kolay biz de üyelerimize anlatmak ve aktarmak istediklerimizle daha rahat ulaşalım. Bugün bazı Avrupa ülkelerinde Odalar işleyişi ile ticari ve ekonomik hayata önderlik ediyor. Üyelerine geniş hizmet ağı ile etkin hizmet verebiliyorlar. Biz de Oda olarak incelemelerimiz doğrultusunda işleyişimizde değişikliklere gidiyor, gelişim göstermeye çalışıyoruz. Eğitim konusundaki yoğunluğumuz ve eğitimlerle daha çok üyeye ulaşmaya çalışmamız bundandır. Yalnız yine unutulmaması gereken bir konu üye bizden hizmet istemeli bizi bazı hizmetleri vermemiz konusunda teşvik etmeli. Biz Oda olarak verebileceğimiz en iyi ve etkin hizmeti verme konusunda çok istekliyiz. Öyle ki, sadece bir üyeden bile hizmet alma konusunda talep geldiğinde ne yapabileceğimiz konusunda araştırmalarda bulunuyor, gereğini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Haber Fotoğrafları:

Uygulama Foto

Eğitim Foto

Facebook